Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye geneli liseler arası kodlama projesi geliyor.

 

arduino projects ile ilgili görsel sonucu

Her sene liseler arası düzenlenen robotik kodlama, serbest kodlama ve diğer kodlama alanlarında bu sene bende yarışmaya karar verdim. Karar verdim derken bu projeye sadece ben değil benim yanı sıra bana destek olacak ve en az benim kadar da yetenekli olacak proje arkadaşlarımında olacağını söyleyeyim.

Bu proje’de bize sunulacak olan 3 konu var. Çevre, akıllı şehir ve teknoloji. Bizim seçtiğimiz konu ise akıllı şehir üzerine oldu. Kodlama hakkında pek bir bilgiye sahip olmasam da çabuk öğrendiğimi söyleyebilirim.

Akıllı şehirler konusunu seçmemizin ana sebebi yapacağımız projenin bütün herkesi ilgilendirmesini istediğimiz olduğunu söyleyebilirim. Akıllı şehirler kapsamında yapılabilecek birçok şey mevcut özellikle de ülkemiz de.

Arabalarımızı yol kenarlarına park etmemiz mi desem? Trafik kurallarına uymamız mı desem? Her türlü şeyi bulabileceğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Bizi ilgilendiren kısma gelecek olursak bu proje ile adımızı milyonlara duyurmayı hedefliyoruz. Hem lise olarak hemde ilerideki iş hayatımızda.

Şimdi sizden isteğim siz olsaydınız nasıl bir proje ile insanlara yardım elinizi uzatmayı hedeflerdiniz. Sizden gelecek yorumları bekliyor olacağım iyi haftalar.

# liseler arası ardunio, kodlama, liseler arası kodlama yarışması, kodlama yarışmaları

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply