Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yeni iPad Pro Face ID ile gelebilir

 
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre Apple, 2018 yılı içerisinde tanıtacağı yeni iPad Pro modelinde iPhone X’te kullanılan TrueDepth kamera teknolojisine yer verecek. Böylelikle Face ID özelliği 2018 model iPad Pro’da da yer alacak. Face ID’nin yeni iPad Pro modellerinde kullanılmasıyla birlikte kullanıcılar, Apple Pay üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilecek.
 
Kuo, iPhone X’te sunulan Face ID deneyimin aynısının iPad Pro’da sunulacağını da sözlerine ekledi. Lakin yalnızca yeni iPad Pro modelinde Face ID teknolojisi kullanılacak. Bu da Apple’ın diğer iPad modellerinin şimdilik bu teknolojiden mahrum kalacağını gösteriyor. 
 

Neden Face ID ?

 
 
 
iPhone X’in yüzde 81.23’lük bir ekran kasa oranına sahip olmasıyla birlikte Touch ID destekli fizikesel Home botunu kaldırılmak zorundaydı. Apple, her ne kadar ekrana gömülü bir biyometrik parmak izi tarayıcısı yerleştirmeye çalışsa da başarılı olamamıştı ancak ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı üzerinde çalışan tek firma Apple değildi. Samsung da benzer çalışmaları yürütmüştü lakin her iki firmanın çalışmaları da başarısızlıkla sonuçlandı. Apple da çözümü Face ID’de buldu.
 
 
Ayrıca Bkz.App Store içeren iTunes 12.6.3 sürümü yayınlandı 
Apple’ın Face ID teknolojisinin yeni iPad Pro modellerinde de kullanacağı iddiası akıllara, ” Acaba iPad Pro da iPhone X’teki gibi neredeyse çerçevesiz bir ekranla mı gelecek ?” sorusunu getirdi. 
 
Yeni iPad Pro’nun 2018 yılının ilk yarısında tanıtılması bekleniyor. Tanıtım günü hep birlikte iddiaların doğru olup olmadığını göreceğiz.
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply