Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Youtube uzun zamandır üzerinde durduğu, videoların kapak resmini hareketli yapmak için uğraş veriyordu.

Hareketli Kapak Resmi ilk olarak website sistemine sunuldu.  Bu bize ne gibi katkısı olacak?

Dünya’da en popüler video yüklenen Youtube’da günlük 50 milyon üzeri video yükleniyor. Aktif kullanıcı sayısıda diğer sosyal medyalara yakın derecede olup aktif kullanıcı sayısının da 1.5 milyar civarı olduğu da biliniyor.

Yani Youtube’a yüklediğimiz videolarda GIF olarak kapak resmi belirleyebiliyoruz. Bunun sayesinde Videonun içeriğiyle iligili bilgilere ulaşabilmemiz düşünülmüş.

YouTube’da Bu Hareketli Resim Nasıl Çalışıyor Peki?

Diğer bir çok alanda kullandığımız özellikle Facebook’ta kullandığımız gifler gibi çok kolay bir çalışma sisteminin olduğunu söylemek mümkün. Mouse’daki imleci videounun üzerine getirdiğimizde gif çalışmaya başlayacak.

Hareketli Resim sayesinde birçok Youtuber’ın yaptığı videolarla ilgisi olmayan resimleri koyamacak ve o resim üzerinde de görüntüleme alamayacak.

Bu projenin Google Chrome ve Opera’da çalıştırdığı fakat bu özelliğin mobil cihazlarımıza geleceği ise muallakta.  Ayrıca YouTuber’lar GIF’ın videosunun istediği bir kısımdan da seçemediği bu projenin özellikleri arasında.

Sizce YouTube Hareketli Resim Özelliğini Çıkarması Nasıl Olmuş?

Ayrıca En çok para kazanan Yabancı ve Türk Youtuberlar’ı derledik ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply